Ostatni bieg Grand Prix Szczecina Run Exper

09.07.2014 r.

Zakończyła się kolejna edycja biegu Grand Prix Szczecina Run Exper. Przypomnę, że rozpoczęliśmy nasze zmagania w październiku 2013 roku. Lekko przesuwana premiera tej edycji związana z przebudową kąpieliska Arkonka. Razem ze sklepem sportowym Run Exper staraliśmy się aby impreza mogła się odbyć w takiej samej  a nawet jeszcze lepszej formie niż edycja 2012 - 2013. Wreszcie się udało i zaczęło się od mocnego uderzenia. Bieg był bardzo szybki, a zwyciężył w nim Marek Skorupa z klubu Barnim Goleniów. Zawodnik pochodzący z Żar przebiegł dystans 5 km w czasie 14:57.78

Wśród kobiet zwyciężyła Hałubek Aleksandra również z Klubu Barnim Goleniów w czasie 18:40.81 W biegu wzięła rekordowa ilość kobiet. Trasę 5 km pokonało 78 Pań. Razem wystartowało 263 biegaczy.

I tak przez 9 kolejnych miesięcy zbliżaliśmy się do finału. Kolejne biegi rozgrywane były przy różnych warunkach atmosferycznych. Ulewne deszcze, obficie padający śnieg, mróz i wysoka temperatura nie odstraszyła zawodników. W ostatnim biegu w 29 czerwca wszyscy zawodnicy mieli jeszcze szansę na poprawę swoje go rekordu i przesuniecie się w końcowej klasyfikacji Grand Prix Szczecina Run Expert.

Ostatni bieg Wśród mężczyzn wygrał Michał Breszka przed Bartosz Jurgiewicz i Tomasz Łużyński. Najszybszą kobietą okazała się Agata Klich pokonując na mecie Wiolettę Murawską i Claudię Weiss.

W klasyfikacji końcowej a zarazem całą edycję 2013 - 2014 Grand Prix Szczecina wygrał Bartosz Jurgiewicz pokonując Piotra Grzegórzka i Tomasza Waszczuka.

Wśród kobiet całą edycję wygrała Paulina Grzegórzek wyprzedzając w klasyfikacji Sabine Jachnik i Wiolettę Murawską.

Pełne wyniki

zapisz